معرفی مجموعه کتاب های اینترچینج Interchange

خانه زبان انگلیسی انجمن ها معرفی منابع، محصولات و ابزارهای آموزشی معرفی مجموعه کتاب های اینترچینج Interchange

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #3038 پاسخ
   معرفی مجموعه کتاب های اینترچینج Interchange

   برای آشنایی با مجموعه کتابهای کاربردی و محبوب اینترچینج (Interchange) با انگلیش تیم همراه شوید.

   به گفته انتشارات جنگل، شاید اگر روزی پرفسور جک سی ریچاردز تصمیم نمی گرفت دست به تالیف کتاب های اینترچنج بزند، یادگیری زبان در کل جهان انقدر ساده نمی­شد. در حال حاضر بیش از 50 میلیون نفر در سراسر دنیا در حال یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از کتاب­های اینترچنج هستند. او دارای مدرک دکترا در رشته زبان شناسی کاربردی از دانشگاه فرانسوی زبان لاوان، مدرس و مشاور برجسته در زمینه آموزش زبان است.همچنین به پاس تلاش های بی وقفه این استاد برجسته در سال 2011 مدرک دکترای افتخاری ادبیات از دانشگاه ویکتوریا به وی اعطا شد.

   کتاب اینترچینج Interchange

   پروفسور جک سی ریچاردز مولف بیش از 150 مقاله و کتاب در زمینه آموزش زبان است که به زبان های مختلف مثل چینی، فرانسوی، کره ای و غیره ترجمه شده است. لازم به ذکر است به منظور تطبیق و به روز رسانی کتاب های اینترچنج با نیازهای روز و فرهنگ زبان آموزان، این کتاب ها از زمان انتشار اولین نسخه 5 بار مورد ویرایش و اصلاح قرار گرفته است. قطعا شگفت زده می شوید اگر بگوییم نسخه پنجم مجموعه Interchange این مجموعه از نظرات 1500 معلم زبان در سراسر دنیا در گروه های تحقیق و نقد و بررسی استفاده شده است.

   راهنمای کتاب Interchange

   حالا می خواهیم ببینیم که کتاب های اینترچنج چه ساختاری داشته و محتویات آن ها از چه قرار است. همان طور که گفتیم مجموعه کتاب های اینترچنج در چهار سطح ارائه می شود. برای هر سطح این مجموعه 3 کتاب تالیف شده است.

   • کتاب اصلی زبان آموزان Student’s book
   • کتاب تمرین Workbook
   • کتاب راهنمای معلم Teachers book

   اما داستان مجموعه اینترینج این جا فقط همین سه کتاب نیست. از آن جایی که این مجموعه برای آموزش کاربردی، ساده و سریع زبان آموزان طراحی شده، در کنار کتاب های اصلی، زبان آموزان به محتوای آنلاین خودآموز و رایگان سرشار از تمرین و نکات دسترسی دارند.

   محتویات هر درس این مجموعه کاملا کاربردی و آزموده شده است و تمام 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی را پوشش می دهد. کمتر کتاب آموزش زبان انگلیسی را می توان پیدا کرد که هم زمان مکالمه، شنیدن، خواندن و نگارش زبان آموزان را تقویت کند. حالا با هم ببینیم ساختار هر درس از کتاب های اینترچنج از چه قرار است؟

   1- snapshot

   در این بخش یک شمای کلی از موضوع درس ارائه می شود. زیان آموزان پیرامون موضوع درس با راهنمایی معلم به تبادل ایده می پردازند، با لغات جدید آشنا شده و با مفاهیم جدید درس درگیر می شوند.

   2- مکالمه conversation

   یک مکالمه کاربردی و به زبان نیتیو دانشجویان را در یک محیط شبیه سازی شده قرار می دهد. گفت و گو همراه با گرامر جدید درس و متناسب با موضوع اصلی پیش می رود. فایل صوتی مکالمه در دو بخش ارائه شده ست. یک فایل صوتی که متن آن در کتاب آورده شده و بخش دوم با هدف تقویت مهارت شنیداری دانشجویان به متن آن دسترسی ندارند. زبان آموزان باید با گوش دادن به فایل صوتی به سوالاتی که در انتهای مکالمه آورده شده است پاسخ دهند.

   3- گرامر Grammar focus

   بدون شک قواعد و گرامر یکی از مهم ترین بخش های زبان آموزی است. خوشبختانه در مجموعه کتاب های اینترچنج گرامرها به سادگی آموزش داده شده است. در این بخش در یک جدول نکات قواعد به زبانی ساده توضیح داده شده است. علاوه بر تمرینات گرامری هر درس، یک سری تمرین در انتهای کتاب تحت عنوان گرامر پلاس طراحی شده است.

   4- واژگان Word power

   شاید یکی از جذاب ترین بخش های هر درس همین قسمت است. یادگیری کلمات کاربردی متناسب با موضوع همراه با تمرینات، اعتماد به نفس دانشجویان و دایره لغات آنان را افزایش می دهد.

   5- فایل های صوتی listening

   یکی از بخش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی، تقویت مهارت شنیداری است .در بخش لیسنینگ سوالاتی مرتبط با فایل صوتی آورده شده است. دانشجویان باید با گوش دادن به آن به سوالات پاسخ داده و مهارت شنیداری خود را تقویت کنند.

   6- بحث و گفتگوDiscussion

   بعد از یادگیری لغات، گرامر و تسلط بر موضوع درس نوبت آن می رسد که دانشجویان درباره موضوعی که در این بخش عنوان می شود با هم به تبادل نظر بپردازند. هدف از طراحی این بخش تقویت مکالمه ای دانشجویان است.

   7- نگارش writing

   حالا نوبت آن میرسد که زبان آموزان دست به قلم شوند. در این بخش با ارئه یک موضوع دانشجویان برای تقویت مهارت نگاشی زبان انگلیسی آماده می شوند. ابتدا از آنان خواسته می شود موضوع مرتبط را تصور کنند. برای درک بهتر چند خط نمونه مرتبط با موضوع رایتینگ در این بخش ارائه می شود. چه چیزی بهتر از این؟

   8-perspectives

   در این بخش با ارائه جملات مرتبط همراه با فایل صوتی زبان آموز بیش تر با موضوع درس درگیر می شود. در پارت B از آن ها خواسته می شود تا پیرامون موضوعات طرح شده به صورت گروهی بحث کنند.

   9- تلفظ Pronunciation

   هر چه قدر هم که شما لغات جدید بدانید، از گرامر های پیچیده سر دربیاورید یا با اصطلاحات مختلف آشنا باشید اما اگر نتوانید آن ها را به شیوه ای صحیح ادا کنید فایده ای ندارد. انگار تمام تلاش های شما به باد رفته است. خوشبختانه مولفان اینترچنج این موضوع را حسابی در طول درس ها جدی گرفته اند. در بخش تلفظ شما با تکنیک ها و نکات مربوط به تلفظ واژه ها و شیوه ی درست اهنگ جملات آشنا می شوید. می بینید! در این کتاب همه چیز برای زبان آموزی حرفه ای آماده است.

   10- گرامر پلاس Grammar plus

   در بخش دهم نکات گرامری مربوط همراه با تمریناتی کاربردی و مفصل تکمیل می شود. در پارت B این بخش مجددا دانش جویان با استفاده از قواعد جدید به ساخت جملات و بحث و تبادل با یکدیگر می پردازند. یک مشارکت لذت بخش در کلاس، زبان آموزان را بیش از پیش به یادگیری علاقه مند می کند.

   11- اینترچنج Interchange

   در این پارت که محتوای آن در آخر کتاب آمده است از دانشجویان خواسته می شود تا پیرامون موضوع درس به فعالیت گروهی بپردازند. محتوای این بخش عموما از طریق بازی، سرگرمی و کوییز ارائه شده است.

   12- مطالعه Reading

   یکی از مهارت های مهم زبان انگلیسی توانایی خواندن متن، درک مطلب و پاسخ به سوالات مربوط به آن است. آخرین بخش در هر درس از کتاب های اینترچنج مربوط به مهارت خواندن است. موضوعات بخش ریدینگ عموما جهانی بوده و دانشجویان با مسائل علمی، فرهنگی و گاهی طنز آمیز موضوع هر درس آشنا می شوند. در این بخش لغات جدید، ضرب المثل و اصطلاحاتی رایج نیز ارائه می شود. در پایان و بعد از خواندن از زبان آموزان خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهند.

   مجموعه Interchange مناسب برای تمام سطوح، از مبتدی تا پیشرفته

   فرقی نمی کند در چه سطحی باشید مجموعه اینترچنج برای تمام زبان آموزان از مبتدی تا پیشرفته یک انتخاب برتر است. این مجموعه در 4 سطح از مقدماتی و مبتدی تا متوسطه و پیشرفته تالیف شده است.

   مجموعه کتاب های اینترچینج interchange 1 2 3

   شعار این مجموعه تجربه یک یادگیری بهتر است. اما خوشبختانه در حد شعار نمانده و مجموعه کتاب های اینترچنج با محتوای غنی و متدلوژی آزموده شده همواره بهترین نتایج را برای زبان آموزان به ارمغان خواهد داشت. بی دلیل نیست که این مجموعه در اکثر موسسات آموزش زبان انگلیسی در ایران نیز تدریس می شود. با هم سطوح ( (Level مختلف این مجموعه را بررسی می کنیم.

   سطح مبتدی کتاب Interchange (intro)

   رنگ جلد: زرد رنگ

   سطح: مقدماتی

   تعداد دروس: 8 درس

   این کتاب برای آن دسته از زبان آموزانی است که آشنایی بسیاری کمی با زبان انگلیسی دارند. محتوای آموزشی این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که زبان آموزان بتوانند با حفظ اعتماد به نفس مکاملات پایه را شروع کرده و در مهارت های چهار گانه زبان (مکالمه، نگارش، شنیدن، خواندن) آمادگی لازم را کسب کنند. سرفصل های کتاب مقدماتی در نوع خود بسیار کاربردی بوده و کمک می کند تا زبان آموزان در موقعیت های مختلف قرار گرفته و بتوانند نیازهای ابتدایی برای صحبت کردن، خواندن، شنیدن و نگارش را در آن موقعیت خاص به دست بیاورند.

   در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

   Interchange 1

   سطح: مبتدی

   رنگ جلد: قرمز رنگ

   تعداد دروس: 8 درس

   بعد از آن که زبان آموزان مهارت­های مقدماتی برای یادگیری زبان را به دست آوردند وارد سطح یک مجموعه کتاب های اینترچنج می شوند.

   تنوع محتواهای این کتاب به راحتی زبان آموزان را قادر می کند تا با موضوعات مختلف آشنا شده و بتوانند در حد نیاز و با قواعدی درست مفهوم خود را منتقل کنند.

   Interchange 2

   سطح: متوسطه

   رنگ جلد: آبی

   تعداد دروس: 8 درس

   در سطح دوم مجموعه کتابهای اینترچنج وارد مرحله متوسط یادگیری زبان انگلیسی می شوید. سطح دشواری این کتاب به مراتب از دو مرحله قبل بیشتر است. یادگیری لغات بیش تر، لیسنینگ یا مهارت شنیداری با تلفظ سریع تر و گرامر های جدید از ویژگی های این کتاب است.

   Interchange 3

   سطح: بعد از متوسطه یا نیمه پیشرفته

   رنگ جلد: سبز

   تعداد دروس: 8 درس

   با ورود به این سطح انتظارات از شما زبان آموزان بالاتر می رود. چرا؟ چون شما وارد سطح نیمه پیشرفته یا در اصطلاح بعد از متوسطه شده اید. سرفصل های این کتاب وارد فاز تخصصی تر شده است . با لغات پیشرفته تر و گرامر های پیچیده تر دیگر خودتان کم کم می توانید در کنار نیتیو ها تصور کنید.

   گرچه راه یادگیری زبان بی پایان است. اما این نقطه یعنی اینترچنج سطح سوم، شما را به سمت تسلط به زبان انگلیسی هدایت خواهد کرد.

   سخن آخر

   همان طور که دیدید مجموعه کتاب های اینترچنج تمام مهارت های یادگیری انگلیسی را به خوبی پوشش می دهند. لازم است بدانید در اکثر موسسات زبان ایران هر سطح این مجموعه Interchange 5th Edition در طول سه ترم تدریس می شود. راستی همین حالا هزاران نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی با مجموعه کتاب های اینترچنج هستند. شاید وقتش رسیده است شما هم به صف حرفه ای ها بپیوندید.

  • #8333 پاسخ
   سلطانی
    سلام من ترم نیمه پیشرفته اینترچنجم و کتاب ابیو شروع کردم خاستم بدونم چقدر طول میکشه تا ایلتس بگیرم؟
نمایش 1 پاسخ رشته ها
پاسخ به: معرفی مجموعه کتاب های اینترچینج Interchange
اطلاعات شما:
پیش از ارسال، حاصل جمع دو عدد را وارد کنید: 1 + = 10