معرفی مجموعه کتاب های Oxford Word Skills

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #5764 پاسخ
   معرفی مجموعه کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز (Oxford Word Skills)

   نیاز به کتابی که کلمات را به صورت دسته بندی شده بر اساس محتوا در کنار کتاب های عمومی دوره های آموزش زبان انگلیسی آموزش دهد، همیشه مشهوده بوده و هست. شورای سیاست گذاری آموزش آموزشگاه زبان سفیر گفتمان پس از تحقیقات طولانی و مورد آزمون قرار دادن کتب مختلف و ساعت ها تحقیق و تفحص در مورد ساختار کتاب های موجود در این زمینه کتاب Oxford Word Skills را برای این منظور انتخاب و در اختیار زبان آموزان خود قرار داد.

   مجموعه کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز (Oxford Word Skills)

   ناشر کتاب Oxford Word Skills آکسفورد ورد اسکیلز، انتشارات دانشگاه آکسفورد، در چند کلمه کتاب را اینگونه توصیف می کند:

   “کتاب آکسفورد ورد اسکیلز کتابی سه سطحی، دسته بندی شده بر اساس موضوع که کلمات را در گرامر و محتوای مرتبط آموزش می دهد.”

   مشخصات کتاب آکسفورد ورد اسکیلز

   کتاب آکسفورد ورد اسکیلز همانطور که گفته شده در سه سطح آموزشی شامل: ابتدایی، متوسط و پیشرفته طراحی و منتشر شده است. کتاب آکسفورد ورد اسکیلز توسط Ruth Gairns و Stuart Redman در ۲۵۶ صفحه نوشته شده است.

   این دو دارای سابقه ی درخشان نوشتن کتاب های True to life و Working with Words هستند که نشان دهنده توانایی منحصر به فرد آن ها در تولید محتوای مرتبط با کلمات است.

   ویژگی های کتاب آکسفورد ورد اسکیلز (Oxford Word Skills)

   کتاب Oxford Word Skills گونه ای طراحی شده که توانایی یادگیری لغات انگلیسی را در زبان آموزان تقویت و بهبود بخشد. کلمات به نحو کوتاه و واضح روشن سازی می شوند و موقعیت های تمرینی زیادی برای استفاده از کلمات در طول دروس ایجاد می شود.

   • مهم ترین مولفه این کتاب ها آن است که اعتماد به نفس لازم برای استفاده کلمات را در شرایط های روزمره به زبان آموزان می دهد.
   • سطح ابتدایی کتاب آکسفورد ورد اسکیلز در ۸۰ درس طراحی شده تا گستره ی عظیمی از واژگان ضروری را در زمینه و موضوعات مختلف در اختیار زبان آموزان بگذارد.
   • همچنین تمرینات اضافه و تعاملی موثر و کاربردی در لوح فشرده ی همراه کتاب تعبیه شده تا کیفیت و موفقیت آموزشی کتاب را هرچه بیشتر تضمین کند.
   • دروس کتاب دارای ساختاری بسیار ساده و کاربردی هستند به اینگونه که در ابتدا کلمات به دو روش جدول کلمات و معانی آنها به زبان ساده و یا متن یا گفتگو ارائه می شوند و پس از آن تمرینات ارائه می گردند.
   نکته جالب در مورد کتاب Oxford Word Skills

   اما نکته ای که کتاب Oxford Word Skills را از بقیه رقیبانش کاملا متفاوت می کند بخش هایی به نام Spotlight است.

   این بخش با تحقیقات چند ساله ی بخش آموزش زبان دانشگاه آکسفورد به این کتاب اضافه شده و هدف آن آموزش نکات زبانی ظریفی است که به طور معمول توسط زبان آموزان نادیده گرفته می شود مانند معانی دوم و یا شدت مفهومی کلمات و یا معانی متفاوت در اصطلاحات.

   نتیجه گیری

   در پایان هر بخش محتوایی، یک بخش با عنوان Review وجود دارد، که شامل تمرینات اضافه برای محکم شدن مفهوم کلمات در ذهن زبان آموزان می باشد.

   تنظیم و ویرایش: انگلیش تیم

   منبع: Go safir

  • #7826 پاسخ
   saraenglish1
   مشارکت کننده

   بنطرم مجموعه کتاب‌های oxford word skills یکی از بهترین منابع آموزش لغت انگلیسی است که برای سه سطح مبتدی و متوسطه و پیشرفته نگارش شده است

   مهم‌ترین ویژگی های کتاب oxford word skills 

   هر یک از مجموعه کتاب‌های ورد اسکیل، بیش از دو هزار واژه پرکاربرد و رایج روزمره و آکادمیک را با به‌کارگیری راهبردهای پویا و به‌روز درزمینهٔ یادگیری واژگان در بافت مربوطه ارائه می‌دهد.
   موضوع هر کتاب بسیار متنوع و گسترده بوده و هرگز موجب یکنواخت ساختن روند آموزشی نمی‌شود.
   هر کتاب نزدیک به هشتاد درس را در خود جای‌داده است، و همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، این مجموعه کتاب‌ها در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته عرضه می‌گردد.
   علاوه بر سه کتاب اصلی که با عنوان Oxford Word Skills عرضه می‌شود، دو کتاب دیگر نیز با عنوان Idioms and Phrasal Verbs برای پوشش دادن تمام گستره واژگانی و مسلط ساختن زبان‌آموز بر امر تعامل و گفت‌وگو به چاپ رسیده‌اند. بنابراین، زبان آموزان با بهره‌گیری از این کتب نیز می‌توانند روند یادگیری خود را سرعت بخشیده و نتیجه حاصل از خواندن این سری را دوچندان کنند.
   لازم به ذکر است که با یادگیری واژگان و بهره‌گیری از تمام آموزه‌های این مجموعه و عمل کردن به دستورالعمل‌ها، نوشتار و گفتار زبان‌آموز نیز تقویت می‌شود.
   با رویکرد نوینی که این کتاب ارائه می‌کند، تمام راهبردها و راه‌کارهای سودمند در یادگیری واژگان نو و دشوار برای زبان‌آموز فراهم‌شده است تا هنگام رویارویی با واژه‌های جدید و ناآشنا با مشکلی روبه‌رو نشود.
   این مجموعه کتاب‌ها همانند کتاب‌های آموزش گرامر و رایتینگ grammar in use همراه با یک لوح فشرده ارائه می‌گردند، که فایل‌های صوتی آن بر اساس سیستم لهجه بریتانیایی با بهترین کیفیت ممکن تدارک دیده‌شده‌اند.
   با خواندن این کتاب، زبان‌آموز یاد می‌گیرد که چه طور از فرایند فسیل سازی تلفظ و کاربرد نادرست واژگان در ذهن اجتناب کند.

   خرید کتاب oxford word skills

نمایش 1 پاسخ رشته ها
پاسخ به: معرفی مجموعه کتاب های Oxford Word Skills
اطلاعات شما:
پیش از ارسال، حاصل جمع دو عدد را وارد کنید: 17 + = 21