معرفی کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید (۱۱۰۰ Words You Need to Know)

خانه زبان انگلیسی انجمن ها معرفی منابع، محصولات و ابزارهای آموزشی معرفی کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید (۱۱۰۰ Words You Need to Know)

 • این موضوع خالی است.
نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #2970 پاسخ
   معرفی کتاب لغت 1100

   1100 Words You Need to Know

   به گفته زبان امید، کتاب 1100 Words You Need to Know یکی از شناخته شده ترین کتاب هایی است که در زمینه تقویت دایره لغات زبان انگلیسی منتشر شده است. این کتاب برای زبان آموزانی مناسب می باشد که سطح زبان آنها حداقل متوسط باشد و بخواهند کلمات آکادمیک زبان انگلیسی را یاد بگیرند؛ کلماتی که در این کتاب آموزش داده می شوند به ندرت در زبان عامیانه استفاده می شوند و بیشتر در متون آکادمیک و رسمی دیده می شوند. خواندن این کتاب به داوطلبان آزمون های آیلتس و تافل نیز توصیه می شود.

   کتاب 1100 Words You Need to Know لغات را در 46 هفته دسته بندی کرده است. این دسته بندی به شکلی است که از زبان آموزان انتظار می رود روزی 5 کلمه را یاد بگیرند (در این کتاب برای هر هفته 20 لغت و 4 اصطلاح وجود دارد). کلماتی که آموزش داده می شوند ابتدا در یک متن بکار برده شده اند، سپس تمریناتی برای لغات جدید ارائه شده است و در انتهای لغات هر روز نیز لیست کلمات جدید به همراه فونتیک آنها قرار داده شده است.

   1100 Words You Need to Know

   کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید

   یاسمین صدری (آقای مترجم) می نویسد: کتاب 1100 واژه ضروری زبان انگلیسی منبعی بسیار مهم برای تقویت دایره واژگان محسوب می‌شود و همین‌طور افراد برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند. لغات این کتاب سطح نسبتا دشواری دارند پس برای استفاده از آن باید از سطح زبان نسبتا خوبی برخوردار باشید. کتاب 1100 توسط انتشاراتBarrons Educational Series برای اولین بار در سال 2013 در 408 صفحه منتشر شده‌است.

   بهتر است قبل از خواندن کتاب1100 واژه، کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی را مطالعه کرده باشید. با مطالعه این کتاب زبان‌آموزان به تسلط کافی در زمینه واژگان کاربردی زبان انگلیسی می‌رسند. کل واژگان کتاب1100 در 46 هفته ارائه می‌شود. در هر هفته شما با 20 لغت جدید مواجه می‌شوید. ویژگی مثبت این کتاب این است که دقیقا برای شما مشخص کرده که در هر روز کدام کلمات را بخوانید. کتاب در هرروز برای شما 5 لغت جدید را ارائه می‌کند. پس برای یادگیری لغات هرهفته به 4 روز نیاز دارید. می‌توانید 3 روز باقی مانده را به تمرین و تکرار اختصاص دهید که باعث تثبیت مطالب در ذهنتان می‌شود.

   روند کلی مطالب کتاب 1100 واژه ضروری زبان انگلیسی

   کتاب 1100 واژه ضروری از پنج بخش تشکیل شده با هدف بهتر به خاطر سپردن لغات ضروری انگلیسی.

   • قسمت اول هرروز معرفی کلمات است. زیر هریک از واژگان فونتیک آن‌ها نوشته شده است پس شما به راحتی می‌توانید از تلفظ آن‌ها آگاه شوید.
   • سپس با متنی کوتاه مواجه می‌شوید. متنی که شامل 5 کلمه جدید آن روز است.
   • قسمت سوم هرروز،‌ Sample test است. جملاتی با جای‌خالی به شما نشان داده می‌شوند و شما باید با کلمات جدیدی که در آن روز آموخته‌اید،‌ آن‌ها را تکمیل کنید.
   • قسمت چهارم Definitions نام دارد. معنی و توضیحی از کلماتی که آموخته‌اید به انگلیسی آورده شده. شما باید تشخیص دهید که هرتوضیح مربوط به کدام کلمه است.
   • در انتهای هرروز با قسمتی مواجه می‌شوید به نام Today’s idiom و با اصطلاحات و ضرب‌المثل‌هایی که کاربرد زیادی در گفت‌وگوهای انگلیسی زبانان دارند آشنا می‌شوید.
   تمرین‌های مرور هفتگی شما

   دروس هرهفته را در 4 روز به پایان می‌رسانید. همان‌طور که گفتم سه روز باقی ‌مانده را به مرور و تثبیت مطالب می‌پردازید. برای مرور پایانی در انتهای هرهفته قسمتی در نظر گرفته شده تحت عنوان Review .

   کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید

   در تمرین اول این قسمت کلمات در ستون Aنوشته شده‌اند و مترادف‌های آن‌ها در ستونB . شما باید هرکلمه را به مترادف آن وصل کنید. در این قسمت ممکن است با کلمات جدیدی مواجه شوید پس با یادگیری آن‌ها می‌توانید دایره واژگان خود را تقویت کنید.

   قسمت دوم مرور مربوط به Word searchمی‌شود. در این تمرین متنی آورده شده که تعدادی جای‌خالی در آن وجود دارد . شما باید با کلماتی که در آن هفته یاد گرفته‌اید، آن‌ها را تکمیل کنید. برای اینکه بتوانید راحت‌تر آن را انجام دهید بالای جای خالی اشاره شده که کلمه موردنظر این قسمت در کدام روز از آن هفته ذکر شده.

   این روال کلی یادگیری لغات کتاب 1100 بود. تمرین‌های زیادی که در این کتاب وجود دارد به شما کمک می‌کند هرچه بهتر کلمات را به خاطر بسپارید و آن‌ها را در ذهن خود تثبیت کنید.

نمایش 0 پاسخ رشته ها
پاسخ به: معرفی کتاب ۱۱۰۰ واژه که باید بدانید (۱۱۰۰ Words You Need to Know)
اطلاعات شما:
+ 24 = 32