معرفی کتاب Inside Reading (مهارت خواندن و درک مطلب)

خانه زبان انگلیسی انجمن ها معرفی منابع، محصولات و ابزارهای آموزشی معرفی کتاب Inside Reading (مهارت خواندن و درک مطلب)

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #3075 پاسخ

   معرفی کتاب Inside Reading (مهارت خواندن و درک مطلب). با انگلیش تیم همراه شوید تا با یکی از منابع خوب برای تمرین و ارتقای مهارت خواندن و درک مفاهیم انگلیسی آشنا شوید.

   معرفی کتاب Inside Reading

   یادگیری هر زبانی مستلزم پشت سر گذاشتن مراحلی مشابه است. زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. مهارت های گوش دادن، شنیدن، صحبت کردن، و نوشتن و خواندن اساس و بنیان همه زبان ها را شکل می­ دهد. در این بین نقش درک مطلب یا مهارت خواندن اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد، چرا که بدون ارتقا و تقویت مهارت خواندن و درک مطلب نمی توان آن طور که باید در ارتباط و تعامل موفق عمل کرد.

   همان طور که گفته شد امروزه اهمیت درک مطلب بر هیچ کس پوشیده نیست. با تقویت توانایی خواندن و ارتقای دایره واژگان و دانش زبانی خود، قادر خواهید بود جملات و ساختارهای پیچیده و رایج را به خوبی فهمیده و همچنین هنگام صحبت کردن و نوشتن از جملات و ساختارهای مناسب و پیچیده استفاده کنید. بنابراین، با بالا بردن مهارت خواندن و درک مطلب خود، عملکرد خود را بهبود بخشیده و به سطح زبان قابل قبولی در نوشتار و گفتار دست خواهید یافت.

   کتاب اینساید ریدینگ - Inside reading

   فرایند یادگیری چه در مقوله زبان و چه در زمینه های دیگر نیازمند تمرین و مطالعه است، و هیچ راه میان بر، هموار و آسانی برای رسیدن به هدف نهایی وجود ندارد. کتاب کنونی، یک منبع کامل برای بهبود و ارتقای سطح زبان آموزان در مهارت خواندن و درک مطلب می باشد. همراه تمامی دروس این کتاب، تمرین های اصولی و جذابی نیز تعبیه شده است که زبان آموزان را به یادگیری بیشتر ترغیب می نماید.

   علاوه بر تقویت مهارت خواندن و ارتقای سطح درک مطلب زبان آموز، فایل های صوتی و برخی تمرین ها به گونه ای طراحی شده است تا دیگر مهارت های زبانی را نیز در بر گیرد تا شیوه آموزش و یادگیری روند متنوعی را داشته باشد. با این کتاب زبان اموزان می توانند مهارت خواندن و درک مطلب خود را از پایه و به روش اصولی تقویت ساخته و به مراحل پیشرفته تر با اعتماد بنفس بالا گام بردارند. در این مجموعه کتب اموزشی ارزشمند انواع متون اداری، دانشگاهی، علمی و تخصصصی به همراه تمرین های اصولی و تخصصی برای بهره وری بیشتر زبان اموز ارائه شده است.

   لوح فشرده (سی دی)

   لوح فشرده ای نیز همراه تمامی کتب این مجموعه عرضه می شود که حاوی فایل های صوتی مفید و کارامد برای تقویت مهارت شنیداری زبان آموز می باشد. همچنین، نرم افزاری برای ازمون و به چالش کشیدن مهارت خواندن و درک مطلب و بالا بردن اعتماد بنفس زبان اموز با این مجموعه کتب اموزشی معتبر و معروف عرضه می گردد.

   تقویت و بهبود مهارت خواندن و درک مطلب همیشه از دغدغه های اساسی زبان آموزران بوده است. کمتر کتاب اموزشی را می توان یافت که تمام مواد اموزشی لازم برای تقویت مهارت درک مطلب را یک جا گرد آوردی کرده باشد. واژگان همیشه نقشی اساسی و جدایی ناپذیر در یادگیری و ارتقای مهارت های اصلی و درک مطلب داشته است. با رویکرد جدید و به روز این کتاب، تمامی مواد اموزشی ضروری از جمله واژگان برای آموزش درک مطلب با راهبردی جدید ارائه می شود که نه تنها مهارت خواندن، بلکه مهارت های مهم دیگر را نیز هدف قرار می دهد. نقش واژگان در تقویت مهارت خواندن و درک مطلب بسیار مهم بوده و نمی توان یکی را جدا از دیگری در انزوا اموخت. اما هیچ جای نگرانی نیست، چرا که مجموعه حاضر تمام جوانب را برای اموزش درک مطلب سنجیده و به واژگان و مقوله تلفظ نیز با دقت و ظرافت بسیار پرداخته است.

   هدف تمرین های کتاب

   تمام تمرین های کتاب برای افرایش سطح یادگیری و تقویت تفکر انتقادی تدارک دیده شده است تا با رویکرد تعاملی و پویا و متناسب با کارکرد زبان در جهان واقعی زبان اموزان را از یادگیری تمام مهارت های مهم و ضروری قرن بیست و یکم بی نیاز سازد. زبان‌آموزان مقالات جالب و متنوعی را در زمینه ‌های گوناگون در این کتاب ها خواهند یافت. در این کتاب با طیف گسترده‌ای از موضوعات مواجه خواهند شد که به طور همزمان لغات و کلمات جدید آن را نیز فرا خواهند گرفت.

   این مجموعه آموزشی مطابق با سیستم لهجه بریتانیایی سامان یافته و توسط انتشارات به نام و معروف اکسفورد به چاپ رسیده است. مجموعه اموزشی Inside Reading به زبان اموزان راه و رسم حرفه ای شدن و به کار بستن اموزه های خود در جهان واقعی را می آموزد.

   دیگر ویژگی های مهم این مجموعه ارزشمند
   • این مجموعه در پنج جلد عرضه می گردد و شامل سطوح مبتدی تا پیشرفته است.
   • شامل متون متنوع و گسترده از مباحث علمی تا اکادمیک و موضوعات داغ و به روز معاصر
   • هر کتاب شامل ده درس می باشد که هر کدام به نوبه خود به یک موضوع خاص و منحصر بفرد پرداخته است.
   • دو متن بسیار مهم و با اهمیت در سطح دانشگاهی در هر درس گنجانده شده که به دنبال آن نیز تمرین هایی بسیار راهبردی و اصولی برای کسب نتیجه بهتر قرار گرفته است.
   • در پایان هر کتاب، لیست واژگان کل دروس برای دسترسی هر چه بیشتر اورده شده است. علاوه بر این، پاسخ نامه تمرین های هر شماره از این مجموعه اموزشی در کتاب دیگری به نام Instructor’s Pack گرد اوری شده است.
   • در ابتداي هر درس بخشي به نام پیش از خواندن وجود دارد که در اين بخش با وجود سوالات مطرح شده، علاوه بر ايجاد يک چالش ذهنی، مهارت گفتاری دانش آموزان را نيز تقویت کرده و زبان اموزان را به بحث و گفت و گو درباره سوالات دعوت می کند.
   • در هر درس بخشی به نام فعالیت های وازگانی نیز تعبیه شده است که با ارائه سوالات متنوع به سنجش ميزان يادگيري دایره واژگان دانش‌آموزان مي‌پردازد. سپس در بخش مهارت نوشتاری و بحث، مهارت نگارش زبان ‌آموزان در مورد موضوع مطرح شده در هر درس را به بوته ازمایش می گذارد.
   • استفاده از منابع معتبری چون Wall Street Journal, Popular Science, and The New York Times
   • استفاده از اثار نویسندگان و مولفین به نامی چون Malcolm Gladwell, James Surowiecki, and Jared Diamond
   • شامل مثال ها و نمونه های ارزنده ای از Oxford English Corpus برای اموزش هر چه بهتر real-life English
   • آموزش سیستماتیک و نظامند واژگان اکادمیک پر کاربرد و رایج که به استقلال زبان اموز در روند یادگیری و استفاده از زبان در جهان واقعی می انجامد.
   • شامل متون اکادمیک جذاب و متنوع درباره موضوعاتی چون روان شناسی، مهندسی، هنر، فن اوری، و تجارت، برای انگیزه دادن هر چه بیشتر به زبان اموزان
   • آموزش مهارت های بارز خواندن و درک مطلب مانند ارجاع، کار کردن با نمودارها و جدول ها، شناسایی عوامل مهم و ساختار تشکیل دهنده یک متن و…
   • آموزش تفکر انتقادی و بهبود عملکر زبان آموزان در پیروی از اصول شخصی و مستقل در مراحل پیشرفته یادگیری زبان
   جمع بندی

   کتاب حاضر، انتخاب زبان اموزان براي تقویت و ارتقای مهارت خواندن و درک مطلب از سطوح مبتدی تا پیشرفته است. ويژگي هاي بارز اين مجموعه از جمله آموزش مهارت خواندن، درک مطلب و نقش واژگان در تمام مراحل یادگیری، تفکر انتقادی، تجزيه و تحليل متون اکادمیک و درک درست مباحث دستوری، همه و همه برای بهره وری هر چه بیشتر و دست یابی به نتیجه ای شگرف در قالب یک مجموعه اموزشی بسیار ارزشمند و معتبر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

   اگر می خواهید مهارت درک مطلب و خواندن خود را تقویت کرده و به اعتماد بنفس شگرفی در یادگیری زبان انگلیسی دست یابید. هرگز این مجموعه اموزشی استثنایی را از دست ندهید.

   گردآوری و ویرایش: انگلیش تیم

   منابع: انتشارات جنگل

نمایش 0 پاسخ رشته ها
پاسخ به: معرفی کتاب Inside Reading (مهارت خواندن و درک مطلب)
اطلاعات شما:
پیش از ارسال، حاصل جمع دو عدد را وارد کنید: + 2 = 9