کانون زبان ایران (انجمن فرهنگی ایران و آمریکا سابق)

خانه زبان انگلیسی انجمن ها معرفی آموزشگاه های زبان سراسر کشور کانون زبان ایران (انجمن فرهنگی ایران و آمریکا سابق)

 • این موضوع خالی است.
نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #835 پاسخ

   کانون زبان ایران (انجمن فرهنگی ایران و آمریکا سابق) دارای شعب زیادی در شهر تهران و شهرستان ها (سایر استان های کشور) است.

   از جمله زبان هایی که در این آموزشگاه زبان آموزش داده می شود می توان به زبان انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی، روسی، اسپانیایی و ایتالیایی اشاره کرد.

   درباره کانون زبان ایران

   کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ی آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه از سال 1304 تحت عنوان انجمن روابط ایران و آمریکا در تهران شروع به فعالیت کرده است. پس از وقفه‌ی کاری از سال 1306 تا 1321، از فروردین سال 1322 فعالیت انجمن از سر گرفته شد و برگزاری کلاس‌های آموزش مکالمه‌ی زبان انگلیسی در انجمن ایران و آمریکا از فعالیت‌های آن در زمان بازگشایی در دهه‌ی1320 بر طبق اساسنامه اعلام شد.

   به دنبال آن، مرکز آموزشی مستقل با عنوان «مرکز آموزش زبان» از دهه‌ی 1330 راه اندازی شد. در سال 1344، مرکز در چهار راه جمهوری فعالیت می کرد و پس از افزایش زبان آموز در محلی جدید در خیابان وصال شیرازی –مرکز وصال فعلی- ادامه فعالیت داد.

   پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و انحلال انجمن ایران و آمریکا، در سال 1358 مرکز آموزش زبان با حکم دادستانی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد و به کانون زبان ایران تغییر نام داد. این موسسه با صیانت از ارزش‌های بومی و اسلامی در برابر برتری ارزش های غربی در دوران انجمن، الگویی جدید و متناسب با شرایط انقلابی جامعه‌ی اسلامی ارائه کرده است که این مهم در محتوای کتاب‌ها و فضای آموزشی کانون تأثیر گذاشته و سبب شد در چشم انداز آتی، زبان‌های دیگر مانند عربی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی و حتی زبان فارسی نیز در کانون زبان ایران صاحب کرسی آموزشی شوند. (صیامیان گرجی، زهیر، 1395، کانون زبان ایران در گذر زمان، تهران، انتشارات کانون زبان ایران)

   هم اکنون کانون زبان ایران در 31 استان و 131 شهر با بیش از 290 مرکز آموزشی و بیش از 1200,000 زبان آموز در هر سال، در زمینه‌ی آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی و روسی و همچنین تولید محصولات آموزشی وکمک آموزشی در زمینه آموزش زبان های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعالیت می کند.

   در حال حاضر، دکتر مصطفی مومنی ریاست کانون زبان ایران را بر عهده دارد.

   دوره های آموزشی

   بالا رفتن سرعت زندگی، مشغله های متعدد، و غیره بسیاری از افراد را از شرکت در دوره های عمومی فراگیری زبان که غالباً چند سال به طول می انجامد دلسرد می کند. از سوی دیگر این گونه افراد نیازهای زبانی مشخصی دارند که بدون تامین آنها به مشکل بر می خورند. کانون زبان ایران در راستای حل این مساله اقدام به راه اندازی بخشی تحت عنوان آموزش زبان با اهداف ویژه نموده است.

   بخش مذکور مبتنی بر نیازسنجی دقیق، طراحی و راه اندازی دوره های تخصصی و نیمه تخصصی در زمینه های شغلی و آکادمیک است. فعالیت های این بخش به طور عمده به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول شامل نیازسنجی، طراحی و راه اندازی دوره های تخصصی و نیمه تخصصی آموزش زبان با اهداف ویژه به منظور جذب مخاطب خاص می باشد. لازم به ذکر است طراحی و ارائه این دوره ها منوط به وجود تقاضا از طرف سایر سازمان ها و یا مخاطبان آزاد است. دسته دوم شامل طراحی و راه اندازی دوره های آموزش زبان با اهداف ویژه در مراکز کانون زبان است.

   برخی از دوره های برگزار شده در این آموزشگاه:

   • دوره آشنایی با داستان کوتاه انگلیسی
   • دوره آشنایی با شعر انگلیسی
   • دوره آموزش زبان انگلیسی با اهداف اداری – بازرگانی
   • دوره آموزش زبان انگلیسی برای راهنمایان گردشگری
   • دوره انگلیسی در سفر

   انگلیش تیم به نقل از وب سایت کانون زبان ایران

نمایش 0 پاسخ رشته ها
پاسخ به: کانون زبان ایران (انجمن فرهنگی ایران و آمریکا سابق)
اطلاعات شما:
پیش از ارسال، حاصل جمع دو عدد را وارد کنید: + 9 = 11