Although

• این موضوع 2 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در 4 ماه پیش بدست Avatarسینا به‌روزرسانی شده است.
نمایش 2 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      0

ببخشید میخواستم کاربرد although رو در جمله ی زیر بدونم ‌. Although معمولا وقتی گفته میشه که ما یک استثنایی یا چیزی مخالف گفتار اصلی ما … داشته باشیم . مثلا من هرچند که مریض بودم ولی سخت تلاش کردم . الان مریض بودن با تلاش کردن در تضاد هستند . میخواستم در جمله ی زیر بدونم چرا although به کار برده شده ؟ چه تضادی در جمله یا متن زیر مشاهده میشه ؟ 

• #6973 پاسخ
      0

معنی حرف ربط although به فارسی:

although /ɔlˈðoʊ/ (آلظو یا اُلظو) = though

هر چند، با این حال، هر چند که، با وجود اینکه، اگر چه، با اینکه

توجه داشته باشید که در محاوره انگلیسی از though بیشتر از although استفاده می شود.

although همیشه برای نشان دادن قیاس و تضاد دو جمله مورد استفاده قرار می گیرد. اما توجه داشته باشید که نویسنده در این متن علاقه‌مند به استفاده از کنایه و طعنه است که این طعنه و کنایه همچنان در جملات بعدی ادامه دارد.

• #6974 پاسخ
      0

البته استاد عزیز  ببخشید که اینقدر مزاحم میشم ، میشه لطفا مثالی از طعنه و کنایه در اینجا بزنید ؟ در ترجمه اش که توسط آقای سعید کبریایی ذکر شده متوجه انتقال مفهوم این عبارت طعنه آمیز نمیشم . در ترجمه اش نوشته شده (( … مردی درشت اندام و قوی هیکل بود با گردنی بسیار کوتاه  که سبیل بلندی نیز داشت … . ))  یعنی  although بدین صورت ترجمه شده (( که …. نیز

..)) ولی در این صورت متوجه اون کنایه یا طعنه که شما گفتید نیستم

نمایش 2 پاسخ رشته ها
پاسخ به: Although
اطلاعات شما: